29 Kasım 2013 Cuma

yüksek bel pantolon - v2


       Merhaba;

      Bir pantolonla daha devam edelim istedim bugün. Ben üzerimde iyi durduğuna inandığım bir kalıp bulunca onunla oynamayı seviyorum.


       Daha önce yüksek bel pantolon yazımda kullandığım kalıbı kullanarak diktiğim bu pantolonun kumaşı da mevsimlik pantolonluk bir kumaş. Kalıp Burda dergisi 2006 yılı ekim ayından 105 numaralı model. Pensleri yapmadım, ön,arka ve yan dikişlerden pensler kadar içeri girdim. Paça genişliğini arttırdım. Yani kalıbın aslında sadece ana hatlarını kullandım. Yandan gizli fermuar çalıştım.


       Üst fotoğraftaki bluzu hatırlarsanız bu yazıma konu olan bluz. Tonu ve dokusuyla çok severek kullandığım bedeni çift kat olan şifon bluz. 


       Pantolonun beline deri biye detayı ekledim. Bunu keşke önceden düşünseydim ona göre biçerdim ama sonradan karar verince içine pervaz çevirmek için kestiğim parçayı öne dikerek biyeyi araya yerleştirdim. Beldeki parçanın içinde kalan kısımda dikiş paylarını ön yüze aldım, telayı asıl pantolon kısmına yapıştırdım falan.  Bu kısmı çok detaylı anlatmıyorum çünkü zaten kendi yanlışımı düzelttim. Hiç akıl karıştırmaya gerek yok :)       Fotoğraf makinesinin karşısına geçince de o eller bele konmadan olmuyor. Bence blog yazısı hazırlamanın en meşakkatli kısmı bu fotoğraflama aşaması. Gerçekten sıkıntılarım var bu hususta. Mutlaka daha pratik bir yolu vardır, benim henüz bilmediğim. Bir miktar benim sabırsızlığım da var tabi. Hele dikiş esnasında fotoğraflayabilmek! ben bunu yapan herkesi çok tebrik ve takdir ediyorum. Hep iş bittikten sonra haydaaa! diyorum, yine unuttuk! :)


       Deri biyenin ek kısmı da tam ön ortaya yakın olmuş, üst dikiş de çok muntazam değil. Bunları görmüyoruz, görsek de üzülmüyoruz ki heves kaçmasın. Bir sonraki dikiş projesinde dikkat edilecekler listesine atıyoruz alt bellekde :)

            Dikiş periniz yanınızda olsun! Sevgiler :)

15 yorum:

 1. Model çok güzel. Harika bir yorum olmuş! Mankenlere taş çıkartacak vücut ölçülerine sahip olmak da işini kolaylaştırıyor tabii.
  Haset ediyorum ama ne yapayım... İçime atıyorum baktıkça fotolarına...
  ;))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim, daha önce de yazmıştım, bana verilen bedenden memnunum kesinlikle ;)
   Tabii ki işimi kolaylaştırdığı da doğrudur. Hamd olsun diyebiliyorum sadece :)
   O sizinki de haset değildir hayatta inanmam ayrıca :))

   Sil
  2. İçime atıyorum içimeee :)))

   Güzel keyifli günlerde giyesin :)

   Sil
  3. Bel bölgesinde kalınlaşma yapar o içe atmalar, atma! :)

   Sil
 2. Model çok güzel.Sizede çok yakışmış.Deri biye çok iyi bir fikir.Ellerinize sağlık....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler, aynı kalıbı kullandıkça minik değişiklikler yapmak istiyorum ki seri üretim gibi olmasın :)

   Sil
 3. Pantolondaki biye detayı harika olmuş, modelde çok güzel çok yakışmış :) gömleğe ayrıca bayıldım güle güle kullanın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Minicik bir şey ekliyoruz da bambaşka bir şey çıkıyor ya ortaya işte bunu seviyorum ben de. Teşekkür ederim :)

   Sil
 4. Çok yakışmış eline sağlık deri biye fikri de paçayı bollaştırmak da süper olmuş, Bazı şeyler için çok uğraşıyoruz içinden çıkamıycaz sanıyoruz ama sonunda o kadar uğraşa değiyo.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız, sonuç memnun edici oldukça yenisi için insan kendini aşmak istiyor sanki. Heves dediğimiz bu sanırım. Teşekkür ederim :)

   Sil
 5. Çok güzel güle güle giyin. Ayrıca deri biyede kusursuz gözüküyor.

  YanıtlaSil
 6. Hem süper hem de yakışmış daha ne olsun :) tebrikler!

  YanıtlaSil
 7. Ben nasıl kaçırdım bunu..Ben de istiyorum ben deee..iyi günlerde giyin:))

  YanıtlaSil